Unikátní karetní hra HOPE Cardgame

Ponořte se do světa apokalypsy Objednat hru

Rasy

Ve hře HOPE Cardgame přijmete roli jedné ze čtyř přeživších ras, které spolu soupeří o poslední zdroje válkami zpustošené Země. Každá rasa je specifická, hraje se odlišným způsobem, a proto svojí strategií vyhoví různým hráčům. Zkušenější se mohou pustit do skládání vlastních herních balíčků podle oblíbených karet a preferovaných taktik.

Krvežízniví alieni

Alieni jsou krvelačná rasa pocházející z nejhlubšího podzemí a nepřátele děsí svým vzhledem. Podnikají rychlé a bezcitné útoky za potravou a napadají pevnosti lidí v metru a ruinách větších i menších měst. Neznají čestný boj, útočí ve skupině a nezanechávají žádné svědky. Zformujte tlupu mnoha alienů a nakrmte je čerstvým masem!

Speciální schopnost alienů je NOČNÍ MŮRA (NIGHTMARE), která umožnuje snižovat v každém souboji klíčové atributy jednotkám soupeře. Obranu, pokud útočí a útok, pokud se brání.

 

Krutí boti

Během třetí světové války se hodně experimentovalo s umělou inteligencí. Výsledkem byl vznik prvních robotů s plně dynamickou umělou inteligencí. Díky ní boti dokázali žít vlastním životem a vzepřeli se svým stvořitelům. Jsou vybaveni ničivými zbraněmi a v boji dokáží čelit velkým přesilám. Veďte boty a rozmeťte všechny nepřátele na prach!

Speciální schopnost botů je OCHRÁNCE (SENTINEL), díky které nemohou být v soubojích vystaveni útoku od více než dvou nepřátel najednou.

 

Stateční lidé

Lidé představují zdánlivě nejslabší rasu, ale dokáží využít znalostí terénu a měst. Jejich novým domovem se proto staly opuštěné stanice metra a protiatomové kryty, kde zoufale brání každý metr podzemních základen, kterých stále ubývá. Připojte se k lidské populaci, která bojuje o holé přežití a využijte její největší sílu – boj na dálku!

Lidé od své podstaty nedisponují žádnou speciální schopností, ale většina jednotek má zvýšený DOSTŘEL (RANGED), který umožnuje vést útok až ob políčko.

 

Infikovaní mutanti

Mutanti se vyvinuli z nakažených lidí a zvířat jako výsledek zamořené Země jaderným spadem. Zatímco zvířecí druhové jsou divocí, existuje i inteligentní sorta. Všechny ale drží při smyslech touha a odhodlání infikovat všechny živé tvory a vtáhnout je mezi sebe samé. Postavte se za mutanty a nakažte všechny, kteří ještě dýchají čistý vzduch!

Speciální schopnost mutantů je NÁKAZA (INFECT), díky které mutanti zraňují sousedící jednotky soupeře na začátku každé fáze Bitva.

 

Tvorba herních balíčků

Předdefinované balíčky podle jednotlivých ras slouží především k poznání odlišností mezi alieny, boty, lidmi a mutanty a seznámení se se všemi kartami. Ve chvíli, kdy načerpáte dostatek zkušeností, zorientujete se v herní logice a naučíte se vhodně využívat všechny karty v průběhu hry, můžete se pustit do stavby svého vlastního balíčku.

Příběh HOPE Cardgame a herní mechanika zavádí jistá pravidla, kterými byste se měli řídit, aby byly balíčky vyrovnané. Jednotky se vždy váží ke konkrétní rase a pro vytvoření vlastního balíčku je možné zvolit maximálně dvě spřátelené rasy (např. Lidi lze kombinovat s Boty, nebo Mutanty). Vše ukazuje názorně diagram ras:

 

 

Naproti tomu jsou karty lokací a událostí neutrální vždy a lze je v herním balíčku použít s libovolnými jednotkami.

Balíček musí obsahovat:

  • jednotky z vybraných ras
  • maximálně 2 kopie jakékoli jednotky
  • maximálně 2 kopie jakékoli lokace
  • maximálně 2 kopie jakékoli události
  • přesně 36 karet.

Doporučení pro tvorbu balíčku:

  • alespoň 18 nebo více jednotek
  • alespoň 4 nebo více lokací.