Unikátní karetní hra HOPE Cardgame

Ponořte se do světa apokalypsy Objednat hru

Popis karetní hry HOPE Cardgame

Píše se rok 2070 a svět se pomalu vzpamatovává ze třetí světové války. Války, která naplno rozpoutala nukleární zbrojení, výzkum umělé inteligence a touhu po ovládnutí světa několika jedinci. Výsledkem dokonané zkázy se stala pustá a téměř neobyvatelná planeta Země.

Zdevastovaná země

Přeživší lidé jsou odkázáni na život v podzemí, kde obsazují stanice metra nebo protiatomové kryty. Na nehostinný povrch je láká pouze nutkání po kořisti a potřeba doplnit omezené zdroje okupovaných základen.

Ale ani v podzemí nejsou ušetřeni konfliktů s nepřáteli, když musí vzdorovat pravidelným vpádům alienů, přicházejících z hlubin Země. Ti přitom útočí vždy ve velkých přesilách a nezanechávají žádné svědky.

Bývalé průmyslové zóny okupují boti vzniklí z vojenských experimentů během války. Lidé jim vštípili dynamickou inteligenci, díky které bojovali po jejich boku. Teď ale dospěli k tomu, že musí vyhladit všechno živé.

Zbytek povrchu obývají mutanti – lidé a zvířata znetvořená radiací, kteří se dokázali nejlépe přizpůsobit poválečným podmínkám nehostinného světa. Snaží se infikovat všechny tvory v okolí a udělat z nich sebe samé.

Všechny ale spojuje snaha vyčistit Zemi od nepřátel a získat zbylé zdroje potřebné k přežití. Právě zdroje jsou to, oč tu běží – je jich málo, navíc docházejí. O zdroje se vedou po válce největší boje a jsou důvodem všudypřítomných a neutuchajících krádeží. Kdo nakonec v tomto nekonečném souboji zvítězí?

Chopte se osudu Země a rozhodněte, kdo ovládne zpustošený svět!

Jak zvítězit?

Vaši armádu představují karty, které máte na ruce, bitevním polem je velký herní plán, na kterém se střetnete s protivníkem. Vítejte v karetně-deskové hře HOPE Cardgame, hře plné nečekaných zvratů, vypjatých chvil a strategických rozhodnutí!

Cílem hry je jako první získat 30 zdrojů a vyhrát hru. Zdroje přitom nefigurují pouze jako platidlo pro hraní karet a efektů, ale zároveň jako životy hráčů. Proto hráč, který jako první ztratí všechny zdroje, prohrává hru.

Musíte proto zvážit, zda hrát více jednotek a hodně se oslabit, nebo zvolit opatrnou a postupnou taktiku střádání zdrojů. Zdroje lze přitom získat několika způsoby – vyhranými souboji nad soupeřem, ničením jeho armády, převahou na bitevním poli nebo zvláštními schopnostmi. Můžete proto zvolit ničivou a rychlou strategii na dobytí protivníka nebo se soustředit na celkovou herní převahu v dominanci.

S čím se hraje?

Průběhem karetní hry HOPE Cardgame vás provede 144 hracích karet obsažených v základní verzi HOPE Cardgame. V sekci Galerie se můžete blíže podívat na některé z nich. Všechny karty jsou rozděleny do čtyř balíčků podle jednotlivých ras. V každém balíčku naleznete následující tři typy karet:

Karta jednotky

Jednotky

Jednotky tvoří armádu, se kterou se účastníte soubojů proti soupeři. Buď útočíte, nebo se bráníte. Každý hrdina je proto označen ÚTOKEM, OBRANOU a ŽIVOTEM, a zároveň disponuje zvláštní nebo pasivní schopností, která zvyšuje jeho sílu ve hře.

Kromě soubojů se mohou jednotky strategicky pohybovat po herním plánu, což oceníte při obkličování soupeře a ovládání bojiště.

karta lokace

Lokace

Lokace jsou budovy nebo místa, jež jednotky objevují na herním plánu. Lokace vám pomohou ovládat velké oblasti bitevního pole, protože blokují pohyb soupeře, chrání vaše jednotky a přináší jim zvláštní nebo pasivní schopnosti během hry.

Neméně důležitou předností lokací je možnost v jejich okolí hrát nové jednotky do hry, a tím urychlit přesun na polovinu soupeře.

Karta události

Události

Trojici karet doplňují události – jednorázové akce, které vstupují v různých fázích do hry, a tak ovlivňují průběh hry. Tyto fáze jsou definovány na vlajce dané karty (MAIN, MOVE, COMBAT). V případě označení ANYTIME lze hrát kartu události v jakékoli z herních fází.

Po zahrání události se okamžitě provede její efekt a poté, co je vyhodnocena, přesune se karta ihned do odhazovacího balíčku (Discard pile) hráče.

Na čem se hraje?

Všechny důležité akce probíhají na herním plánu složeném z pěti řádků a pěti sloupců, na jejichž koncích mají hráči základnu pro hraní hrdinů – jednotek na bojiště (Hlavní fáze). Jednotky se mohou navíc po bojišti strategicky pohybovat (Pohyb) a obsazovat území – lokace (Průzkum). V boji musíte činit správné kroky pro likvidaci nepřátel a snažit se odrážet jejich útoky (Bitva). Vyhodnocení převahy je nejdůležitější pro získávání zdrojů a vybudování strategické pozice na bojišti (Dominance). Na konci každého kola si doberete karty do ruky a doplníte armádu jednotkami, lokacemi a událostmi (Dobírání karet). Do průběhu celé hry vstupují jednorázové efekty – události, jež dramaticky ovlivňují sílu hrdinů nebo herní linii.

Více informací naleznete v sekci Jak hrát.

Hrou jeden proti jednomu to nekončí!

Kromě varianty „Hra jeden proti jednomu“ máte možnost zvolit i strategičtější herní mód „Hra o artefakty“, jehož cílem je jako první získat převahu artefaktů nad soupeřem. Artefakty dávají jednotkám pozitivní, ale i negativní efekty, které ovlivňují jejich sílu ve hře.

Spojením dvou herních plánů lze hrát i v kooperativní herní variantě „Hra dva proti dvěma“, ve které se střetnou dva týmy po dvou hráčích, kteří mohou v bojích i dominanci na bojišti spolupracovat na ovládnutí světa. Cílem týmu je jako první nashromáždit 40 zdrojů.

Samostatný herní plán si můžete pořídit v našem e-shopu.