Unikátní karetní hra HOPE Cardgame

Ponořte se do světa apokalypsy Objednat hru

Ohlédnutí za festivalem HOPEcon 2017

Po letech návštěv českých, ale i zahraničních festivalů a herních akcí jsme se rozhodli uspořádat jako HOPE Studio tu svou. Měsíce příprav a zařizování, propagace napříč všemi médii a plánování bohatého programu pro každého. Konečně jsme si mohli odbýt premiéru z pozice pořadatele! 26. května proběhlo slavnostní otevření za přítomnosti starostky Hodkovic nad Mohelkou, primátora Liberce a několika tříd základní školy v Mníšku. Zábava začala!

Na návštěvníky čekaly desítky a stovky moderních her pro všechny generace, které vystavovalo HOPE Studio, Albi, MindOK, Piatnik nebo liberecký obchod Jotunheim. Hry byly k dispozici jak k volnému hraní, tak i nákupu za zvýhodněnou cenu. Hraní doplnilo i nevídané množství herních prototypů – Hrad Karak, Legendy země Euthie, Maledicere, Starship Commander, Ardonia nebo Scavengers.

Své místo našly i 3D tiskárny, které se po celou dobu festivalu nezastavily a zájemcům rostly desítky zajímavých produktů přímo před očima. Velké dík patří jabloneckým klukům z VoPlasTo! S plastovými modely souvisí malování figurek s mistrem tohoto řemesla – Jakubem Čermákem. Ten přivezl středověkou armádu, draky i apokalyptické zombíky nabarvené tak, že vypadaly jak „živé“!

A konečně se dostáváme k přednáškám a workshopům, jež patřily především vývoji her a stále populárnějším crowdfundingovým platformám. Závěrem zmiňme desítky turnajů o bohaté ceny, z nichž jeden byl pro nás ten nejdůležitější – HOPE Cardgame! Ve všech duelech si nejlépe vedl všem známý David Papoušek a z vítězné trojice si odnesl největší pohár, vytištěný originálně na 3D tiskárně. Gratulujeme! Festival nakonec navštívilo téměř 300 herních nadšenců z různých koutů ČR!

Na závěr povídání přikládáme odkaz na celou fotogalerii, která řekne více, než tisíc slov!

 Festival HOPEcon 2017

Foto: hopestudio.cz