Unikátní karetní hra HOPE Cardgame

Ponořte se do světa apokalypsy Objednat hru

Ohlédnutí za festivalem Gamecon 2017

Naše studio se na Gamecon vydalo již počtvrté, a ani letošní ročník rozhodně nebyl v žádném ohledu zklamáním. Ba naopak. Již při našem čtvrtečním příjezdu byla všude vidět dobře odvedená práce organizátorů, kteří jak pilné včelky plnili nejrůznější úlohy. Od registrace přes ubytování až po přípravu deskoherny, vše probíhalo svižně, plynule a naprosto bezproblémově. V deskoherně se již po obědě krom vystavovatelů začali objevovat i skupinky návštěvníků, a k večeru byl sál poměrně slušně zaplněn. To nebylo ovšem nic proti tradičnímu pátečnímu a sobotnímu náporu. Počet nadšenců byl tak velký, že se začalo hojně hrát i v mezipatře a dalších prostorách. I přes absenci klimatizace byla nálada na akci stále dobrá, a nepřeberné množství her k vyzkoušení drželo všechny návštěvníky v sále.

Součástí festivalu byly i nejrůznější večírky, koncerty a další doprovodný program včetně celofestivalové hry. Ta byla letos zaměřena na umělou inteligenci, a pohrávala si s myšlenkou, zda je její třetí a čtvrtý stupeň nebezpečnou hrozbou či nikoli. Na své si přišli i zájemci o wargamming, LARP či neohrožení dobrodruzi v Dračím doupěti. Množství aktivit bylo skutečně velké, a každý si tak našel to své, někteří možná dokonce ani nestihli vše, o co měli zájem.

Na letošní ročník jsme přivezli představit především druhé rozšíření HOPE Cardgame nazvané Hidden Threat a Poker karty v designu naší hry. 20 nových karet obsažených v rozšíření vyvolalo zájem, a mohli jsme si tak prohlédnout výsledky naší práce v praxi. Další novinkou byla 3D tiskárna, kterou si mohli návštěvníci prohlédnout „v akci“, a případně si zakoupit nějaké plastové modely, které jsme zhotovili. Zájem o detaily materiálů, techniky tisku a různé další specifikace byl až překvapivý. Náší hlavní úlohou však bylo poslední testování hry Jamie Gobliner. Odvezli jsme si spoustu cenné zpětné vazby, a věříme, že i díky tomu se poslední úpravy výrazně urychlí, a hra se brzy dostane do výroby.

Na závěr už zbývá jen poděkovat organizátorům, návštěvníkům i dalším vystavovatelům za přátelskou atmosféru a už se opravdu těšíme na příští ročník.

V naší galerii si můžete tradičně prohlédnout nějaké fotky, které jsme na akci pořídili.

 Festival Gamecon 2017

Foto: hopestudio.cz